AKC „Gnezdo“ slavi peti rođendan i poziva…
Poštovani,
sa ogromnim zadovoljstvom Vas pozivamo na proslavu petog rođendana Alternativnog kulturnog centra „Gnezdo“ u Bivolju. Pridružite nam se i dođite da se družimo uz neverovatan i besplatan program koji smo spremili tim povodom.

Pogledajte scensku interpretaciju zaboravljenog i zabranjivanog dela srpskih nadrealističkih pesnika Dušana Matića i Aleksandra Vuča nastalog tridesetih godina XX veka. Reč je o poemi „Marija Ručara“ koja se bavi radničkim temama u pravom smislu te reči. Danas, scenska interpretacija poeme, predstava „Hleb teatra“ pravi vezu između položaja radnica tridesetih godina 20. veka i radnica današnjice, okruženih neoliberalnim kapitalizmom i njegovim modifikacijama. Režiju i dramaturgiju predstave je uradila Sanja Krsmanović Tasić a u predstavi igraju: Marta Keler, Jugoslav Hadžić, Danilo Karapandža i Sanja Krsmanović Tasić. Predstava je deo festivala „Na sopstveni pogon“ , Ascocijacije NKSS, koji gostuje u okviru rođendana Gnezda.


Predstava je nastala primenom kreativnog dramskog procesa i autorsko je delo u koprodukciji Kreativnog centra CEKOM, Kulturkick-a i Kulturnog centra Zrenjanina. Priča koja nas vodi kroz predstavu govori o detetu, a to dete smo svi mi, koje se teško uklapa u sistemski „ram“ i društveno prihvatljive norme ponašanja. Nadovezano na glavnu liniju priče, kroz predstavu se provlače i lični materijali učesnika kao individualni pečat i potreba za prebacivanjem problema sa plana fikcije na realan život. Igra mladih glumaca, svetla, animacije, muzike, ali i jakih karakternih likova pomeriće nas iz zone komfora i motivisati da razmislimo o konkretnim problemima kojima se INDIGO bavi. Predstava je deo festivala „Na sopstveni pogon“ , Ascocijacije NKSS, koji gostuje u okviru rođendana Gnezda.

Odrastanje kao trenutak ili večnost. Pri posmatranju izgubljenog i zbunjenog čoveka koji pokušava da se ugura u kalupe društva, rađa se emocija koja budi tematiku izložbe. Odabir nostalgičnih i naivnih predstava iz detinjstva poredi se simbolički sa predmetima iz doba adolescencije koji predstavljaju naše zavisti i poroke, koji nam se nameću kako starimo.



Nadamo se da dolazite!